Wiedźmin: historia Geralta z Rivii

Geralt z Rivii to główny bohater serii o przygodach Wiedźmina, stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. Przygody Geralta zainspirowały wielu twórców do stworzenia filmu, serialu, gry komputerowej czy komiksów, które zdobyły sobie rzesze fanów na całym świecie.

 

Wiedźmini to dzieci, które zostały poddane mutacjom i wyszkolone do walki przez innych Wiedźminów. Geralt był jednym z ostatnich stworzonych Wiedźminów, a zarazem najlepszym z nich – posiadał dodatkową moc mutagenu, przez którą posiadał charakterystyczne białe włosy. Podczas walki Wiedźmini korzystają z dwóch mieczy, srebrny miecz jest przeznaczony do walki z potworami, a zwykły miecz do potyczek z ludźmi. Wiedźmini skupiają się na zabijaniu potworów lub wszystkich tych, którzy odmawiają im zapłaty.

Wiedźmin i gry komputerowe

Firma CD Projekt Red stworzyła do tej pory trzy części gry komputerowej, której fabuła opiera się na przygodach Geralta z Rivii. Mowa tu o grze Wiedźmin wydanej w 2007 roku, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów z 2011 roku oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon z 2015 roku. Ponadto powstały dwa dodatki do gier Serce z Kamienia w 2015 oraz Krew i Wino w 2016 roku. Gry wydane przez CD Projekt Red odniosły znaczący sukces komercyjny i przyczyniły się do spopularyzowania przygód Wiedźmina na całym świecie.

Wiedźmin w iGaming

Twórcy gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon stworzyli kilka wciągających mini gier, w których można wygrać dodatkowe oreny, korzystać z mikrotransakcji i zdobywać dodatkowe doświadczenie, pozostając w klimacie przygód Geralta z Rivii. Do wyboru jest pokerowa gra w kości, wyścigi konne czy walka na pięści. Do tej pory nie powstały jeszcze gry automaty dedykowane Wiedźminowi. Warto jednak śledzić nowości pojawiające się w kasynach online takich GGbet, aby nie przegapić okazji do zagrania o prawdziwe pieniądze we wciągających grach hazardowych.

Dice Poker

W przypadku Dice Poker gracz może zarówno brać udział w turniejach lub spotkać postaci podczas wykonywania swoich zadań. Z wybranymi postaciami będzie można zmierzyć się w pojedynku w kości. Dice Poker w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zawiera planszę do gry w kości, a graczom przyznawanych jest po pięć kości. Celem gry Dice Poker jest wyrzucenie najlepszej ręki podczas trzech rzutów. Gracz może również podbić swój zakład. Wynik gry jest oparty na wylosowanych liczbach i opiera się na terminach pokerowych – dwóch parach czy trójce. Jest to dość innowacyjne połączenie gry w kości oraz pokera, które pojawia się wyłącznie w tej części gry CD Projekt Red.

Walka na pięści

W oficjalnych walkach na pięści, które są częścią turnieju w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, Geralt nie może używać żadnej magii ani broni. W tych walkach wkracza na ring bez koszuli, polegając na swojej sile i zręczności, by uderzyć swoich wrogów. Celem tej mini gry jest unikanie naporu przeciwników, parowanie, a także atakowanie i pokonanie rywali. Element hazardu w grze to obstawianie wyniku walki na wygraną lub przegraną.

Wyścigi konne

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon wyścigi konne odbywają się na otwartym polu, a gracze często zmuszeni są do nieczystej gry, aby spowolnić przeciwnika. Również w tym przypadku obstawia się zakłady na wygraną lub przegraną. Gracz, który wygra jedenaście wyścigów konnych w grze, zdobędzie trofeum Szybcy i wściekli. Niektóre wyścigi można rozegrać dopiero po zwyciężeniu w innych, określonych wyścigach, dlatego warto zwrócić uwagę na  kolejność przewodnika. Wygrywanie wyścigów konnych umożliwia ulepszenie własnego konia oraz otrzymanie dodatkowych pieniędzy w grze. Sakwy, które gracz wygra na wyścigach, dodają między innymi do 160 nowych przedmiotów do ekwipunku.

Gwint

Wiedźmińska karciana gra Gwint zastąpiła mini grę Dice Poker w Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gwint to także osobna gra komputerowa, powstała w 2018 roku, która zawiera w sobie elementy dobrej strategii i szczęścia. Gracz rozpoczyna swoją rundę z 10 kartami – może rozegrać każdą z nich lub wyciągnąć wyłącznie najsilniejsze jednostki. Dostępne są następujące frakcje – Nilfgaard, Potwory, Skellige, Królestwa Północy, Scoia’tael i Syndykat. Celem gry jest wygranie dwóch z trzech rund gry. W dodatkowej grze komputerowej, w przeciwieństwie do tej, która jest dostępna w ramach gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zmienione zostały oprawa wizualna i muzyczna, a karty są animowane i udźwiękowione. Gwint został oparty na opcji free-to-play, która umożliwia dokonywanie dodatkowych mikrotransakcji.

 

Gra Gwint zyskała tak dużą popularność, że doczekała się własnej serii GWENT Masters GWENT: The Witcher Card Game. Ta dyscyplina esportowa zaprasza graczy z całego świata do przyłączenia się i rywalizacji o tytuł mistrza świata GWINTA. Do turnieju może się zgłosić każdy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie oraz wybrać temeryjską lub redańską strefę czasową. Walka toczy się nie tylko o wieczną sławę, ale także o 100 tysięcy dolarów.

Serial „Wiedźmin” na Netfliksie

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” pojawił się w serwisie Netflix w grudniu 2019 i od razu zdobył oszałamiającą popularność. W rolę głównego bohatera, Geralta z Rivii, wcielił się Henry Cavill, Anya Chalotra zagrała Yennefer z Vengerbergu, a Freya Allan – Ciri. Pomimo sprzecznych opinii miłośników dzieła Sapkowskiego, jedno jest pewne – Henry Cavill doskonale poradził sobie z rolą Geralta i zyskał szacunek fanów Wiedźmina na całym świecie. Co więcej, zrezygnował z pomocy kaskaderów przy kręceniu najbardziej wymagających scen, a sam stwierdził, że wcielenie się w rolę Geralta było jego marzeniem.

Kiedy drugi sezon serialu „Wiedźmin”?

To, że powstanie drugi sezon serialu „Wiedźmin” producenci wiedzieli jeszcze przed premierą pierwszego sezonu. Pod koniec grudnia 2020 do sieci „wyciekła” jedna ze stron scenariusza drugiej części przygód Geralta z Rivii, która skutecznie rozpaliła wyobraźnię fanów. W związku z tym, że pandemia koronawirusa oraz późniejsza kontuzja aktora wcielającego się w rolę Geralta pokrzyżowała szyki twórców serialu, nie wiadomo jeszcze, kiedy drugi sezon serialu „Wiedźmin” pojawi się na Netfliksie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *